Založ si blog

Ako si oddýchnuť od detí a mať pritom čisté svedomie

Detský tábor. Slovné spojenie, pri ktorom sa nám vynoria nezabudnuteľné spomienky na najkrajšie chvíle detských čias spojené s kamarátmi, dobrodružstvami, výletmi…

Smutné, že naše deti majú takýchto zážitkov čoraz menej a menej. Ich voľný čas je často vyplnený školskými povinnosťami alebo ho trávia prilepení na displeji mobilu či počítača. Nových kamarátov spoznávajú často iba online, vedú virtuálne priateľstvá a schopnosti medziľudskej komunikácie bez smajlíkov a stikerov im klesajú… Zato pribúdajú krivé chrbtice, problémy s imunitou…

Tábory vždy boli a sú riešením. Postačí však jeden týždeň v lete či v zime na to, aby sa dohnalo to, čo bolo zanedbané počas dlhých školských mesiacov? Asi nie. Najideálnejšie by bolo keby deti mali pravidelnú možnosť na pár dní si oddýchnuť od školy, zrelaxovať v prírode, zašportovať si, zabaviť sa, vybiť si nadbytočnú energiu a zároveň načerpať novú. Veď každý si potrebuje raz za čas „prečistiť hlavu“. Teraz si možno vravíte, že práve na toto je tu víkend. Ale bežný víkend utečie ani nevieme ako upratovaním, návštevami, nákupmi, pri ktorých sú nám deti – s prepáčením – skôr na obtiaž. Bolo by fajn, keby sa o ne kedy-tedy od piatku do nedele niekto postaral, aby sme si oddýchli od rodičovských povinností a dopriali si viac času sami pre seba.

Koľkokrát som hľadala na internete, či niekto neponúka na tieto situácie nejaké riešenie… Márne, až kým som pred pár dňami nenaďabila na novú stránku www.vikendove-tabory.sk. Ich organizátori píšu, že organizujú pobyty, počas ktorých deti strávia víkend v krásnej prírode a zároveň zažijú mnoho všakovakej zábavy, odpočinú si od médií a mestského ruchu a  vybudujú si nové priateľstvá.

Víkendové tábory ponúkajú nielen na Slovensku, ale aj v Maďarsku, kde sú ubytovacie zariadenia špeciálne koncipované na pobyty detí.  Napríklad Jazdecký park Kincsem a tábor Cegléd disponujú okrem veľkých vonkajších areálov s ihriskami aj športovými halami, telocvičňami a bazénmi, ktoré najmä v nepriaznivom počasí plne nahradia vonkajšie možnosti. Zároveň majú v ponuke množstvo kreatívnych a zábavných voľnočasových aktivít s kvalifikovanými animátormi a lektormi. Víkendové tábory v Maďarsku ponúkajú aj ďalšie atrakcie, s ktorými sa dieťa spravidla u nás hocikde nestretne – napríklad jazdenie na poníkoch, koňoch či kočoch, lukostreľbu, rybačku, budapeštianske Tropicarium s najväčším podmorským akváriom so žralokmi a tropickým pralesom a mnohé ďalšie.

Ale aj v slovenských pobytových miestach uprostred krásnej prírody – Chate Lubetha v malebnej obci Ľubietová a tatranskom penzióne Medvedica, majú pre deti pripravené zábavné programy a atrakcie. Turistika, horská bobová dráha, veľa možností športových a súťažných aktivít, kreatívne workshopy či galéria optických ilúzií Tricklandia sú niečím, čo deti nemajú príležitosť zažiť každý deň.

A čo vnímam ako úplne super vec, že takmer každý víkendový tábor, či už na Slovensku alebo v Maďarsku, v sebe zahŕňa niekoľkohodinovú návštevu aquaparku. Myslím, že budú bonbónikom pre každé dieťa.

Ako rodič a zároveň učiteľ oceňujem, že dozor nad deťmi zabezpečujú skúsení pedagogickí pracovníci a animátori a že každý zájazd doprevádza profesionálny zdravotnícky personál. Budem kľudne spávať, že o moje deti je vo víkendových táboroch dobre postarané. Sú ideálnym riešením ako dostanem deti von na čerstvý vzduch, zabezpečím im nevšedný víkend plný pohybu, zábavy a zážitkov a zároveň si my rodičia užijeme za tieto tri dni trocha voľna.

Som rada, že som na stránke www.vikendove-tabory.sk našla inšpiráciu, ako spríjemniť víkend nielen svojim deťom, ale aj nám rodičom. Má to len jeden háčik…neviem, ktorý tábor vybrať pre moje deti, keď všetky sa zdajú byť veľmi zaujímavé a atraktívne.

nákup, žena, trh, zelenina

Potraviny: Kvalita prvýkrát poráža cenu

20.04.2018 14:00

Pri nákupoch už väčšine Slovákov vraj viac záleží na kvalite ako na cene. Aspoň to tak tvrdí februárový prieskum agentúry GfK.

žiga

Otázku nového ministra vnútra by mal Smer uzavrieť cez víkend, sľúbil minister Žiga

20.04.2018 13:58

Verejnosť by sa meno nového ministra vnútra mohla dozvedieť začiatkom budúceho týždňa, povedal minister hospodárstva Peter Žiga.

Peniaze, euro, mince

Park Haniska na východe je strategickou investíciou

20.04.2018 13:52

Plánovaný strategický park Haniska na východnom Slovensku získal status významnej investície.

brexit

Britániu bude stáť brexit viac ako 39 miliárd libier

20.04.2018 13:49

Účet za brexit bol pritom prezentovaný ako víťazstvo Spojeného kráľovstva. Pred decembrovou dohodu sa totiž odhady tejto sumy šplhali až k 100 miliardám eur.

diana91

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 475x
Priemerná čítanosť článkov: 475x

Autor blogu

Kategórie

Archív